تبلیغات
همه چیز برای شما - زندگی نامه ملا محمد تنكابنی مشهور به فاضل سراب
همه چیز برای شما
هر چیزی که شما بخواهید (یوزر و پسورد نود32، سرگرمی، دانستنی، اطلاعات عمومی، پزشکی و ....)
مستند راز و کتاب راز یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه موفقیت تضمینی بوده و با روش های کاملاً عملی زندگی شمارا متحول میسازد . (موفق باشید)بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1389

زندگی نامه ملا محمد تنكابنی مشهور به  فاضل سراب

ملا محمد تنكابنی مشهور به  فاضل سراب یكی از دانشمندان برجسته اواخر عهد صفویه است. وی در سال 1040 هـ ق در روستای  سراب  از توابع تنكابن در مازندران متولد شد. پس از تحصیلات مقدماتی راهی اصفهان شد و از درس علمای بزرگ حوزه اصفهان به ویژه  علامه ملا محمد باقر مجلسی و  ملا محمد باقر محقق سبزواری بهره گرفت و در علوم روزگار خود مهارت یافت.

فاضل سراب در تقوا و پارسایی از الگوهای اخلاقی مهم به شمار می رفت.او سالها به تدریس علوم دینی پرداخت و شاگردان بسیار تربیت كرد كه از جمله مهمترین آنها می توان به فرزندش  ملا محمد صادق تنكابنی  و میر محمد اشرف علوی عاملی  و شیخ زین الدین علی بن عین علی خوانساری اشاره كرد.

این عالم بزرگوار در فقه، كلام، حدیث ، حكمت و تفسیر مهارت به سزایی داشت و تالیفاتی از خود به یادگار نهاد كه از جمله  سفینه النجاه ،  ضیاء القلوب  و  اثبات صانع القدیم  را می توان نام برد.

وفات این عالم فرزانه در سال 1124 هـ. ق در اصفهان روی داد، پیكرش را به تخت فولاده برده و به خاك سپردند و آرامگاهی بر سر مزار او بنا كردند.

 

اطلاعات دقیقی از ادامه زندگی ایشان فعلاً در دسترس ما نیست
طبقه بندی: زندگی دانشمندان، 
ارسال توسط محمد سلطانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما به کسی که دوستش داشتید رسیدید ؟
صفحات جانبی
امکانات جانبی

پیج رنک


اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار