تبلیغات
همه چیز برای شما - چرا الماس می درخشد
همه چیز برای شما
هر چیزی که شما بخواهید (یوزر و پسورد نود32، سرگرمی، دانستنی، اطلاعات عمومی، پزشکی و ....)
مستند راز و کتاب راز یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه موفقیت تضمینی بوده و با روش های کاملاً عملی زندگی شمارا متحول میسازد . (موفق باشید)بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1389

چرا الماس می درخشد؟!

 

تصور كنید كه الماس تا این حد كمیاب و گران نبود وهمه توانایی خریدن آن را داشتند. آیا در این صورت، الماس باز هم با ارزش بود؟

 دو دلیل وجود دارد برای آنكه مردم هنوز هم تمایل به خریدن الماس داشته باشند.

 اول آنكه الماس سخت ترین ماده ای است كه بشر تاكنون شناخته، ودر نتیجه، در صنعت مورد استفاده های فراوان دارد، دوم آنكه الماس هنوز هم زیبا است و مردم از نگاه كردن به آن لذت می برند، الماس نتیجه فرایندی است كه در طبیعت رخ داده است .میلیون ها سال پیش زمین به تدریج سرد شد.در آن زمان  در زیر پوسته زمین توده هایی از سنگ های مایع داغ وجود داشتند. این توده ها حرارت و فشار فوق العاده ای را تحمل می كردند.در نتیجه ،مولكول های كربن به شكل بلورهای شفاف و متراكمی در كنارهم قرار گرفتند .یك الماس ،در حقیقت ،یك (بلور كربن) خالص است . هنگامی كه الماس را در حالت طبیعی می یابند ، شكل ظاهری آن ،تقریبا تیره است . امروزه بشر با قدرت ابتكارو خلاقیت خویش می تواند این جسم تیره را تبدیل به جواهر پر تلا لویی سازد كه چشم ها را خیره كند و ما همه آن را می شناسیم .بیشتر الماس ها را از وسط اره می كنند وهر نیمه را شكل می دهند وآن را تبدیل به الماسی می كنند كه برلیان نامیده میشود . سپس تراش ها یا شیار های ریزی بر روی الماس ایجاد می كنند .این تراشها و شیارها باعث می شود كه الماس بدرخشد. دلیل درخشیدن این است كه الماس دارای قدرت انكسار و انعكاس نور بالایی است، یعنی هنگامی كه نور به داخل الماس وارد می شود، بیش از هرماده دیگری آن را خم می كند. نور به جای آنكه از الماس عبور كند، خم می شود بطوری كه می شكند و دوباره به سنگ باز می گردد. بنابر این وقتی كه به الماس می نگریم، مقادیر بسار زیادی نور به چشمان ما باز می گردد و زیباتر به نظر می رسد. الماس همچنان می تواند نور را به رنگهای متفاوتی بشكند یا منكسر سازد. این موضوع باعث می شود كه الماس به صورت آتش جلوه كند. آیا می دانستید كه تا قبل از سال 1430 از الماس به عنوان یك جواهر شخصی استفاده نمی شد و پس از آن، یك زن فرانسوی به نام آگنس سورل استفاده از آن را مرسوم كرد؟ از آن پس این رسم در همه جا رواج یافت.
طبقه بندی: چگونه و چرا ؟؟،  دانستی ها، 
ارسال توسط محمد سلطانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما به کسی که دوستش داشتید رسیدید ؟
صفحات جانبی
امکانات جانبی

پیج رنک


اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار