تبلیغات
همه چیز برای شما - طلا چگونه كشف شد ؟
همه چیز برای شما
هر چیزی که شما بخواهید (یوزر و پسورد نود32، سرگرمی، دانستنی، اطلاعات عمومی، پزشکی و ....)
مستند راز و کتاب راز یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه موفقیت تضمینی بوده و با روش های کاملاً عملی زندگی شمارا متحول میسازد . (موفق باشید)بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 16 آذر 1389

طلا چگونه كشف شد ؟

 

احتماً اولین فلز شناخته شده برای انسان طلا بود. از آنجا كه این فلز به آسانی در طبیعت قابل تشخیص است ، انسان از روزهای پیش از تاریخ در باره آن اطلاع داشت و برای آن ارزش قائل بود . اما به راستی طلا چگونه كشف شد ؟

اگرچه طلا بسار ارزشمند وكمیاب می باشد ، ولی به طور گسترده ای در طبیعت پراكنده است. اما مشكل اینجا است كه در بیشتر موارد طلای كافی وجود ندارد تا استخراج آن را مقرون به صرفه سازد. برای مثال، آب دریا مقدار اندكی طلا است، اما ذره ها آنقدر ریز هستند كه هیچ كس نمی داند چگونه طلا را از دریا جدا كند. با وجود این، آب اقیانوسها بقدری زیاد است كه احتمالاً به طور نسبی ده هزار میلیون تن طلا در آن وجود دارد.....

طلا به دو صورت در طبیعت یافت می شود :

1-  به طور اصلی طلا ، یعنی بدون تركیب شدن با مواد معدنی و یا فلزات دیگر.

2-  درتركیب با سنگ معدن دیگر فلزات.

طلای طبیعی را بیشتر در رگه های كلفت ((  كوارتز  ))  یا در توده های (( پیریت ))  می توان یافت. گاهی اوقات كوارتز یا پیریت در معرض جریان آب وباد قرار می گیرند. قطعات سنگی اطراف طلا شسته می شود وطلای خالص به صورت یكپارچه باقی می ماند.

تكه های طلا به تدریج شسته شده  و در ته دره ها با شن و خاك مخلوط می شوند. در چنین حالتی، آن را طلای رسوبی  یا رسوبات طلادار می نامند. هنگامی كه انسان طلا را برای نخستین بار كشف كرد به صورت رسوبات حاوی طلا بود. این ذره های طلا اندازه های مختلف دارند. از اندازه های بسیار كوچك مانند غبار گرفته تا تكه های بزرگی كه در استرالیا یافت می شوند. تكه طلای خوش آمد غریبه در حدود 70 كیلوگرم وزن دارد.

طلا گاهی در سنگ معدن فلزات دیگر نیز یافت می شود. نقره تقریباً همیشه شامل مقداری طلا است. سنگ معدن مس به ندرت طلا است. امروزه برای حفر معدنهای طلا تقریباً نظیر حفر نظیر حفر معدنهای فلزات دیگر عمل می كنند. سوراخ عمیقی كه اصطلاحاً چاه نامیده می شود، در زمین به سوی مخزن طلا حفر می كنند. ممكن است عمق این چاه در حدود یك مایل باشد. سپس معدن را منفجر می كنند و به وسیله گاری سنگها را به داخل چاه حمل كرده، از آنجا به سطح انتقال می دهند و پس از خرد و آسیاب كردن، آنها را به شنهای ریز به نام پاپ تبدیل می كنند وسپس با انجام یك سری عملیات شیمیایی، طلا را از مواد دیگر جدا می سازند. سه كشور اصلی كه تولید كننده طلا در جهان هستند عبارتند از : آفریقای جنوبی ، روسیه ، ایالات متحده آمریكا.
طبقه بندی: چگونه و چرا ؟؟،  دانستی ها، 
ارسال توسط محمد سلطانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما به کسی که دوستش داشتید رسیدید ؟
صفحات جانبی
امکانات جانبی

پیج رنک


اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها


دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار